Connect with us

Dom i ogród

Zbiorniki na gaz propan – dlaczego warto zainwestować w nowy produkt?

Opublikowano

dnia

Zbiorniki-na-gaz-propan

Przydomowe zbiorniki na gaz propan są nieodzownym elementem instalacji zasilanej tym paliwem. Wiedzą o tym doskonale zarówno użytkownicy tego rozwiązania, jak i przyszli inwestorzy. Jednak nieco bardziej skomplikowaną kwestią jest wybór konkretnego modelu i rodzaju zbiornika na gaz propan. Rynek oferuje szeroki wybór produktów. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w nowy zbiornik.

Znaczenie i zadania zbiornika na gaz propan

Instalacje gazowe zasilane propanem nazywane są również zbiornikowymi instalacjami gazowymi. Każda instalacja tego typu musi zostać wyposażona w przydomowy zbiornik na płynny propan. Pełni on podwójną rolę. Przede wszystkim jest to magazyn paliwa, czyli płynnego propanu. Charakterystyka i budowa zbiornika, jak i samego propanu powoduje, że gaz może być przechowywany w ten sposób przez bardzo długi czas. Długotrwałe przechowywanie płynnego propanu w przydomowym zbiorniku nie powoduje utraty przez niego jakości ani wydajności.

Drugą funkcją, jaką pełni przydomowy zbiornik na gaz, jest rola podajnika. Oznacza to, że w razie potrzeby propan zostaje skierowany ze zbiornika bezpośrednio do kotła gazowego. Wyklucza to konieczność przenoszenia opału, zorganizowania specjalnego miejsca w kotłowni na jego przechowywanie, czy też ręcznego dokładania opału do pieca. Dzięki temu zbiornikowe instalacje gazowe są jednym z najwygodniejszych rozwiązań opałowych na rynku. W połączeniu z całkowicie skomputeryzowanymi i bezobsługowymi kotłami dają użytkownikom komfort i wygodę. 

Dlaczego warto korzystać z nowych zbiorników gazu –  zalety produktu 

Obecnie na rynku istnieje możliwość zakupu zarówno nowych, jak i używanych zbiorników gazowych. Choć urządzenia używane są nieco tańsze, to jednak nigdy nie ma całkowitej pewności co do ich jakości i poziomu zużycia. W przypadku nowych sprzętów, również zbiorników na gaz kupujący zawsze ma pewność, że jest pierwszym użytkownikiem produktu. To z kolei daje właścicielowi zbiornika na gaz większe poczucie pewności i bezpieczeństwa.

Ponadto dokonując zakupu wprost od producenta, wiemy, że nowy zbiornik jest całkowicie szczelny, sprawy i posłuży przez długi czas. Dodatkowo w razie jakichkolwiek problemów technicznych czy komplikacji, każdy nowy zbiornik gazowy objęty jest gwarancją producenta. Oczywiście poszczególne marki określają długość czasu trwania tej gwarancji we własnym zakresie, ale jedno jest niezmienne. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek usterki lub zostaną wykryte wady fabryczne w zbiorniku na płynny propan objętym gwarancją, to odpowiedzialnością producenta jest usunięcie tych awarii i zlikwidowanie nieprawidłowości. Oznacza to, że użytkownik nie ponosi żadnych kosztów związanych z ewentualnym serwisowaniem. Z taką sytuacją i pewnością nie mamy do czynienia kupując używany zbiornik na gaz

Bez wątpienia istotnym atutem nowych zbiorników na propan jest ich stuprocentowe bezpieczeństwo. Nowy zbiornik przeznaczony do magazynowania propanu przed oddaniem do eksploatacji jest fabrycznie weryfikowany pod względem szczelności i odporności na naprężenia wynikające z magazynowania gazu pod ciśnieniem. Każdy zbiornik podlega odbiorowi i badaniom technicznym wykonanym przez Urząd Dozoru Technicznego, i tylko te produkty, które zostały dopuszczone i odebrane przez tę jednostkę, mogą być eksploatowane. Wprawdzie używane zbiorniki na propan także podlegają takim obostrzeniom, ale nikt nie da inwestorowi gwarancji, jak długo tę szczelność będą posiadać.

Dokonując zakupu zbiornika na gaz trzeba również wziąć pod uwagę to, że każdy produkt ma swoją określoną żywotność. Oznacza to, że kupując zbiornik, który był już użytkowany przez kilka lat, posłuży on nam krócej niż gdybyśmy kupili nowy zbiornik do przechowywania propanu

Decydując się na fabrycznie nowy sprzęt możemy być pewni, że dłużej będzie on spełniał swoje funkcje bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z ewentualnymi naprawami. Używane zbiorniki na gaz są rozwiązaniem, które posłuży nam krócej. Mogą się na nie zdecydować osoby z ograniczonym budżetem. Jednak biorąc pod uwagę korzyści płynące z zakupu nowego zbiornika na płynny propan, warto wygospodarować więcej funduszy na jego zakup. 

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending