Connect with us

Life Style

Menu cateringowe na komunię, chrzest i wesele – propozycje wyjątkowych dań

Opublikowano

dnia

Podczas organizowania dowolnych wydarzeń rodzinnych, jedną z kwestii, która stwarza najwięcej problemów, jest ułożenie menu. Pod uwagę trzeba wziąć wymagania i potrzeby wszystkich zaproszonych gości, co nierzadko przekłada się na wielogodzinne analizy oraz próby różnych rozwiązań. A gdy nie wychodzi, pojawia się frustracja i gorączkowe poszukiwania wyjścia z tej niełatwej sytuacji. Tego typu trudności można jednak łatwo uniknąć, decydując się na usługi świadczone przez firmę cateringową.

Dzięki niej możesz liczyć na kompleksową pomoc w przygotowaniu menu. Mowa tutaj zarówno o jedzeniu, jak i wszelkiego rodzaju napojach. Zastanawiasz się nad tym, co dokładnie mogą zaoferować takie podmioty? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów menu na wybrane wydarzenia – wesele, chrzest oraz komunię. Dzięki temu przekonasz się na własne oczy, na co możesz liczyć!

Catering na wesele – przykładowe dania od firmy cateringowej

 Zaczynamy od uroczystości, która wydaje się najbardziej wymagająca ze wszystkich wymienionych. Dla pary młodej jest to najważniejsze wydarzenie w życiu, dlatego zazwyczaj bardzo zależy im na tym, aby okazało się wyjątkowe każdym detalu. Również pod względem serwowanego jedzenia. Co zatem jest w stanie zaoferować dobra firma cateringowa?

  • Dania główne mięsne, wegetariańskie i wegańskie – oczywiście w różnych konfiguracjach. Możesz zdecydować się na klasykę w postaci rosołu, zestawu mięs, sałatek i serów z dodatkami lub też postawić na oryginalny jadłospisu, w którym znajdą się na przykład ryby, czy owoce morza.
  • Oczywiście istotne są ponadto przystawki, przekąski i dodatki – ciepłe i zimne. Do dyspozycji otrzymujesz szereg sałatek, roladki warzywne, jajka faszerowane, śledzie, czy też stripsy. Do tego dochodzi deser w postaci lodów, ciast i owoców, a także typowe dodatki takie jak ziemniaki, frytki oraz kluski śląskie.
  • Firma cateringowa zadba też o bufet kawowy, jak również o dania i przekąski przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach.

Pamiętaj o tym, że to od Ciebie zależy, jak finalnie będzie wyglądało menu weselne. Specjaliści przedstawią poszczególne propozycje, a niekiedy zaproszą nawet na degustację, by łatwiej było Ci podjąć ostateczną decyzję.

Cateringowe menu na komunię – szeroki wybór posiłków i napojów

 Podobnie jak w przypadku cateringu weselnego, także tutaj zyskujesz sporą swobodę podczas decydowania o tym, co zostanie podane zaproszonym gościom. Nawet jeśli kompletnie nie masz pomysłu, dobra firma cateringowa sama przygotuje menu i przedstawić Ci jego kilka wersji. Tobie pozostanie więc wybór jednej z nich. W zależności od specyfiki komunii, w jadłospisie znajdzie się:

  • jedno lub dwa dania gorące – postawić możesz na standardowy zestaw mięs i warzyw lub skomponować konkretne posiłki, które dostaną wszyscy,
  • zimna płyta zawierająca rozmaite przekąski i dodatki w postaci wędlin, serów, galaretek, śledzi i innych tego typu produktów,
  • deser, a więc tort, ciasto, lody sałatki owocowe – możliwości jest sporo, dlatego nie musisz wcale ograniczać się do tych samych rozwiązań.

Catering na chrzest – dlaczego warto postawić na profesjonalnie przygotowane menu?

 Chrzciny w przypadku dużej rodziny wymagają podobnego poziomu organizacyjnego, co komunie, a nawet wesela. Także pod względem posiłków i napojów. A już zwłaszcza wtedy, gdy wśród zaproszonych gości znajdują się osoby o ponadprzeciętnych wymaganiach i potrzebach.

Żeby więc uniknąć potencjalnej wpadki i zadbać o zadowolenie wszystkich, warto pomyśleć o wsparciu, jakie są w stanie zapewnić firmy cateringowe. Kucharze zadbają o ciepłe dania, sałatki, przekąski, desery, spełnią także dodatkowe prośby – oczywiście pod warunkiem, że będą racjonalne.

 Jak zatem widać, catering na uroczystości takie jak wesela, komunie, czy chrzciny zapewnia sporo korzyści. Przede wszystkim możesz liczyć na szeroki wybór bardzo zróżnicowanych dań, nie musisz jednocześnie brać całej organizacji na własne barki. I to właśnie dlatego tego typu usługi mają tak wielu zwolenników.

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending