Connect with us

Dom i ogród

Pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego – czy warto skorzystać?

Opublikowano

dnia

Kupno mieszkania lub domu to inwestycja, która wymaga dużych nakładów finansowych. Jeśli nabywca nie ma wystarczających środków własnych, może sfinansować zakup nieruchomości przy wsparciu banku. Uzyskanie kredytu hipotecznego to jednak skomplikowana procedura, która nie zawsze kończy się powodzeniem. Żeby zmaksymalizować swoje szanse, można zdecydować się na pomoc doradcy kredytowego? Czy warto skorzystać z jego usług? Jak wybrać odpowiedniego fachowca?

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia?

Domy i mieszkania na sprzedaż to kosztowne inwestycje. Nic więc dziwnego, że nie każdego stać, by sfinansować zakup lokum ze środków własnych. Z pomocą jednak przychodzą banki, oferując kredyty hipoteczne. Zanim jednak nabywca skieruje swoje kroki do wybranych placówek, powinien udać się do doradcy kredytowego. Oferuje on kompleksową pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Doradca kredytowy analizuje oferty poszczególnych banków, uwzględniając potrzeby klienta. Następnie przedstawia mu najkorzystniejsze propozycje. Opcje te charakteryzują nie tylko się najlepszymi warunkami kredytowania, ale również dużym prawdopodobieństwem akceptacji przez bank.

Decydując się na wsparcie doradcy kredytowego, klient nie musi samodzielnie zmagać się ze wszelkimi formalnościami. Specjalista nie tylko pomaga w skomplementowaniu niezbędnej dokumentacji, ale również negocjuje z bankiem warunki umowy, dzięki czemu osoba decydująca się na zakup mieszkania i domu faktycznie otrzymuje najlepszą na rynku ofertę, dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Ponadto doradca kredytowy objaśnia klientowi skomplikowany język bankowy, a także tłumaczy wszystko to, co zapisane drobnym druczkiem. Weryfikuje również stan prawny nabywanej nieruchomości.

Współpraca z doradcą kredytowym to oszczędność czasu i pieniędzy. To bowiem specjalista zajmuje się wszelkimi formalnościami. Co więcej, dla klienta jego usługi są bezpłatne. Wynagrodzenie płaci mu bowiem bank. Co jednak ważne, doradca kredytowy działa niezależnie od wynagradzających go instytucji finansowych. Reprezentuje klienta, a nie banki.

Współcześnie żeby otrzymać wsparcie doradcy kredytowego, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wiele specjalistów świadczy bowiem usługi online. Nie trzeba więc ograniczać się do fachowców działających w pobliżu miejsca zamieszkania.

Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

Wybierając doradcę kredytowego, warto sprawdzić nie tylko jego kompetencje i doświadczenie, ale również opinie. Dzięki Internetowi z łatwością można sprawdzić, czy dany specjalista cieszy się dobrą, a może złą sławą. Jeżeli w sieci nie ma żadnych opinii na jego temat, nie trzeba od razu się zrażać, a poprosić o przedstawienie referencji.

Coraz częściej sami deweloperzy oferują nie tylko domy i mieszkania na sprzedaż, ale i wsparcie profesjonalnego doradcy kredytowego. Ułatwia to klientom dewelopera uzyskanie pomocy finansowej ze strony banku i pozwala na wynegocjowanie atrakcyjnych warunków kredytu. Taka strategii zwiększa zaufanie wobec dewelopera i sprawia, że jego nieruchomości cieszą się większym zainteresowaniem.

Specjalista współpracujący z deweloperem pozostaje bezstronny nie tylko względem banku, ale i samego dewelopera. Jeśli w dokumentach przedstawionych przez klienta nabywającego dom lub mieszkanie dostrzeże jakieś nieprawidłowości, np. w zapisach dotyczących ksiąg wieczystych, przekaże je klientowi. Pracuje bowiem dla niego.

Żeby kupić mieszkanie lub dom, należy dopełnić wielu formalności, zwłaszcza jeśli nabywca chce sfinansować inwestycję przy wsparciu banku. Wówczas pomoc doradcy kredytowego może okazać się nieoceniona. To oszczędność nie tylko pieniędzy i czasu, ale także stresu. Nabywca zyskuje nie tylko najkorzystniejsze warunki kredytowania, ale również pewność, że oferowane mieszkanie na sprzedaż ma odpowiedni status prawny.

Źródło: SŁAWBUD – osiedle Park Chopina

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending