Connect with us

Technologie

Zmywarka laboratoryjna – czym jest i do czego służy?

Opublikowano

dnia

laboratorium

W punktach medycznych takich jak np. apteki czy laboratoria wykorzystuje się specjalne zmywarki laboratoryjne, które wyróżniają się kilkoma znaczącymi cechami. Przede wszystkim sprzęty tego typu są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie różnych czynników mechanicznych. Pozwalają one przede wszystkim na dokładne wyczyszczenie szkła laboratoryjnego oraz jego dezynfekcji. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat profesjonalnych zmywarek laboratoryjnych. 

Czym są zmywarki laboratoryjne?

Zmywarki laboratoryjne to bardzo zaawansowane sprzęty, które pozwalają na perfekcyjne umycie różnych naczyń. Poszczególne modele różnią się między sobą różnymi parametrami oraz funkcjami, jednak ich częścią wspólną jest obecność zmiękczacza wody, dzięki czemu na naczyniach nie będzie osiadał kamień. 

Podczas korzystania ze zmywarek tego typu wykorzystuje się specjalne detergenty, które świetnie się nadają do usuwania wszelkich zabrudzeń, a także są bardzo bezpieczne dla naczyń i w żaden sposób nie niszczą ich struktury. 

Zmywarki laboratoryjne – czyszczą i dezynfekują 

Profesjonalne, wysokojakościowe zmywarki laboratoryjne to bardzo zaawansowany sprzęt dopracowany pod każdym względem. Są one niezwykle funkcjonalne, a także wygodne, praktyczne i co ważne – energooszczędne. Ich dużym atutem jest funkcja dezynfekcji, a także możliwość wyboru jednego spośród wielu programów do mycia, dzięki czemu można dopasować sposób i czas mycia do konkretnych zabrudzeń. 

Mimo, że sprzęty tego typu działają na bardzo podobnej zasadzie jak zwyczajne zmywarki domowe, ich specyfika jest zupełnie inna. Cechą wspólną są szyny teleskopowe, które znacznie ułatwiają wkładanie oraz wyciąganie naczyń. 

Dlaczego warto posiadać zmywarkę laboratoryjną?

Zmywarka to bardzo istotne urządzenie, dzięki któremu można zachować najwyższą sterylność poszczególnych naczyń, co bezpośrednio wpływa na jakość wykonywanych badań. Jej obecność pozwala też znacznie zaoszczędzić czas, a także pieniądze, które np. mogłyby być przeznaczone na zatrudnienie pomocy.

Ważną kwestią związaną z posiadaniem zmywarek laboratoryjnych jest także bezpieczeństwo pracowników. Dzięki temu, że sami nie musza myć naczyń, nie są narażeni na bezpośredni kontakt z różnymi substancjami chemicznymi czy innymi środkami, które mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia. 

Wybierając idealny model zmywarki laboratoryjnej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby była łatwa w obsłudze, tania w użytku, energooszczędna, a także aby umożliwiony był jej serwis. Przed zakupem warto także zapoznać się z konkretnymi możliwościami, które oferuje dany sprzęt. 

Zmywarka laboratoryjna to bardzo praktyczny i użyteczny sprzęt, który powinien się znajdować w profesjonalnych zakładach medycznych. Dzięki nim wszelkie szkło oraz inny naczynia medyczne będą perfekcyjnie wyczyszczone i zdezynfekowane. Zmywarki z pewnością znacznie ułatwią pracę laborantom, obniżą koszty i pozwoli zaoszczędzić czasu. 

źródło: Inmed.pl

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending