Connect with us

Dom i ogród

Jak uzyskać efekt idealnie gładkiej ściany 

Opublikowano

dnia

Chcąc cieszyć się idealnie gładkimi ścianami zarówno w domu, mieszkaniu czy też przestrzeni biurowej idealnym rozwiązaniem jest nałożenie gładzi szpachlowych, które utworzą jednolicie gładką ścianę o równomiernej i przyjemnej w dotyku fakturze gotową na podjęcie dalszej obróbki. Jakiej gładzi użyć i jak ją nakładać, by móc cieszyć się doskonałym efektem końcowym?

Gładź szpachlowa – proste i skuteczne rozwiązanie

Proces przygotowywania powierzchni ściany, choć długi i żmudny, rekompensuje cały wysiłek swoim efektem końcowym. Starannie przeprowadzony remont i nałożenie gładzi pozwala nadać drugie życie ścianom budynku, jednocześnie pozwalając na dowolne wykończenie. Stosowanie odpowiednich gipsów oraz mas szpachlowych przeznaczone jest do różnego rodzaju ścian i sufitów w pomieszczeniu, w tym na przykład do podłoży cementowych, płyt gipsowych oraz podłoży cementowo-wapiennych.

Produktem spełniającym oczekiwania klientów jest gładź szpachlowa serii GS 300, która posiada w swym składzie domieszkę polimerów oraz komponenty uszlachetniające masę, co przekłada się na trwałość wykończonej ściany oraz łatwość nakładania do podłoża. Co ważne, w branży budowlanej panuje błędny mit, mówiący o tym, by do wygładzenia ścian używać dużej ilości rozrobionej substancji. W praktyce natomiast rozrobiony produkt powinien tworzyć warstwy o grubości około 1-3 milimetrów.

Łatwa aplikacja i najwyższa jakość

Oprócz gładzi wymagającej rozrobienia jej z wodą, na rynku dostępne są gotowe masy, które umożliwiają natychmiastową aplikację na powierzchnię ściany. Przykładem takiego produktu jest dolomitowa masa szpachlowa GS 400, która sprawdza się zarówno na etapie wstępnej aplikacji oraz podczas prac wykończeniowych. Jej łatwa aplikacja pozwala na tradycyjne ręczne nakładanie, jak również na użycie agregatu natryskowego, który znacznie skraca proces położenia gotowej masy. Produkt idealnie wypełnia nierówności powstałe w ścianach betonowych oraz na powierzchniach pokrytych tynkiem gipsowym, cementowo-wapiennym, a także płyty K-G.

Warto pamiętać, by nakładając produkt na ścianę przy użyciu maszyny rozrobić go z wodą – liczba warstw jest dowolna. Doradcy z branży budowlanej podkreślają szybki okres schnięcia, który umożliwia dalsze, łatwe szlifowanie całej powierzchni.

To, z czego wykonane jest podłoże, ma ogromne znaczenie – w przypadku wspomnianych wcześniej płyt kartonowo-gipsowych polecanym rozwiązaniem są sypkie masy szpachlowe zbrojone włóknem. Masa płyt oraz ich struktura wymaga użycia silniejszego spoiwa, które poprzez dodatek włókien wzmacnia konstrukcję. W praktyce stosowanie mikrowłókien zabezpiecza i chroni powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak chociażby pęknięcia. Skład mieszanki posiada także inne dodatki – na przykład gips, który wpływa na siłę wiązania z powierzchnią. Należy także wspomnieć, że proces nakładania tego rodzaju masy wymaga zastosowania dodatkowej siatki, która wykorzystywana jest podczas prac remontowych. Na uznanie zasługuje także klej gipsowy o uniwersalnym zastosowaniu z serii KGU. Z powodzeniem umożliwia montaż płyt gipsowo-kartonowych, jak również jest świetnym środkiem wypełniającym, który znajduje zastosowanie wewnątrz budynku.

Przedstawione produkty pozwalają cieszyć się idealnie gładkimi ścianami, które będą pozbawione wszelkich niedoskonałości. Zachowanie odpowiedniej precyzji oraz staranności pozwoli przygotować powierzchnię pod dalsze prace wykończeniowe, takie jak malowanie czy nakładanie tapet ściennych oraz innych elementów wykończeniowych. By wybrać odpowiednią gładź szpachlową swój wybór dobrze jest skonsultować z doradcą budowlanym, który zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie bez znaczenia pozostaje także wcześniejsze przygotowanie ścian – usunięcie poprzednich warstw w postaci łuszczącej się farby czy też likwidacja pęknięć jest niezbędnym procesem podczas wygładzania powierzchni ścian.

Źródło: Kosbud

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending