Connect with us

Life Style

Gdzie kupię urnę i jak wybrać odpowiednią?

Opublikowano

dnia

Osoba żegnająca zmarłego bliskiego staje przed wieloma wyzwaniami. Musi zdecydować, w którym miejscu pochować osobę zmarłą i wybrać, jaki rodzaj pochówku zorganizować. W Polsce wciąż najbardziej popularnym rozwiązaniem jest pochówek tradycyjny. Jednak – z wielu różnych względów – coraz więcej osób decyduje się na pogrzeb z kremacją. Z tym z kolei wiąże się także wybór urny. W organizacji tego rodzaju pochówku pomoże profesjonalny zakład pogrzebowy.

Jak przebiega pochówek z kremacją?

Warto wiedzieć, że nawet w przypadku, gdy rodzina osoby zmarłej decyduje się na pochówek z kremacją, to ciało zmarłego jest przygotowywane dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku pochówku tradycyjnego. Istnieje możliwość, by wcześniej wystawić ciało osoby zmarłej w kaplicy. Wszystko po to, by dać rodzinie jeszcze możliwość ostatniego pożegnania. Kolejnym etapem jest wprowadzenie ciała do krematorium. Również na tym etapie może być obecna najbliższa rodzina osoby zmarłej. Następnie dokonuje się spopielenia ciała i umieszczenie prochów w urnie. Wszystko z pełną powagą, poszanowaniem godności i elegancji.

Jaką urnę wybrać?

Wiele osób potrzebuje dłuższej chwili na podjęcie decyzji, jaką urnę wybrać. Zakład pogrzebowy na warszawskiej Pradze ma w swojej ofercie kilka różnych rodzajów urn, w zależności od tego, z jakich materiałów zostały wykonane.

Można wybrać urny kompozytowe, drewniane, kamienne, metalowe, mosiężne czy szklane, a także z łączonych materiałów. Wszystkie z nich są trwałe i elegancko wykończone. Mogą się różnić także wzornictwem i kolorystyką oraz wielkością. To, jaką urnę wybrać, zależy wyłącznie od rodziny osoby zmarłej. Można zauważyć, że wiele osób kieruje się na przykład ulubionym kolorem zmarłego albo też stylem, jaki przejawiał przez całe swoje życie. Jeśli była to osoba lubująca się w minimalizmie, to najczęściej bliscy wybierają urnę właśnie w takim stylu. Należy jednak pamiętać, że według polskiego prawa, nie można urny z prochami przechowywać na przykład we własnym domu. Także nie można kierować się tym, jak urna prezentowałaby się stojąc w salonie czy w innym pomieszczeniu. Pochówek możliwy jest jedynie na cmentarzach.

Wybierając urnę można zastanowić się także nad doborem tabliczki, na której będą widnieć podstawowe informacje o osobie zmarłej – imię, nazwisko, a także data urodzenia oraz śmierci. Tabliczki te są dostępne w kilku rozmiarach i w różnych kształtach. Wykonane są z trwałego aluminium, odpornego na działanie między innymi zmiennych warunków atmosferycznych.

Fachowe doradztwo – dom pogrzebowy Warszawa Bródno

Zakład pogrzebowy jest firmą zajmującą się organizacją pogrzebów, w tym pochówków z kremacją. Jego pracownicy doskonale wiedzą, jakich formalności należy w związku z tym dopełnić, o jakich szczegółach trzeba pamiętać i o co powinno się zadbać. Jeżeli rodzina osoby zmarłej decyduje się na pochówek w urnie, może liczyć na wsparcie ze strony pracowników domu pogrzebowego. Podpowiedzą, które kroki, na jakich etapach należy poczynić, pomogą też wypełnić wszelkiego rodzaju dokumenty związane z organizacją pogrzebu.

Pracownicy wiedzą doskonale, że pożegnanie osoby bliskiej to dla każdego jeden z najtrudniejszych momentów w życiu. Dlatego też za każdym razem wykazują się wysokim poziomem empatii i zrozumienia. Nie ma tu miejsca na pośpiech czy chaotyczne działania. Nawet jeśli rodzina osoby zmarłej zapomni o jakimś elemencie potrzebnym przy organizacji pochówku, to właśnie dom pogrzebowy Warszawa zajmie się tym, by wszystkie szczegóły, związane z oprawą uroczystości zostały dopracowane. W przypadku pochówku z kremacją pomoże też rozwiać wszelkie wątpliwości, odpowie na nurtujące pytania i wyjaśni, jak przebiega cała procedura. Ponadto pracownicy wytłumaczą, jak wygląda ta uroczystość w różnych obrządkach i które z elementów można zorganizować, a przed którymi lepiej się wstrzymać. Wyjaśnią, jak to jest na przykład w przypadku przechowywania urny w domu – co wielu osobom może się wydawać ciekawym pomysłem na uczczenie osoby zmarłej, jednak z punktu widzenia polskiego prawa, jest działaniem nielegalnym.

Źródło: Elizjum – dom pogrzebowy Warszawa

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending