Connect with us

Biznes

Energooszczędne kompresory STRONG 2S do zastosowań przemysłowych

Opublikowano

dnia

W wielu zakładach przemysłowych występuje zapotrzebowanie na dwustopniowe sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim. Jest to uwarunkowane dążeniem do oszczędności energii elektrycznej, potrzebnej do obsługi parku maszynowego wytwarzającego sprężone powietrze. W tym celu firmy usługowe i zakłady przemysłowe wykorzystują najbardziej energooszczędne kompresory przemysłowe z silnikami z magnesami trwałymi Strong 2S.

Jak wybrać dobry kompresor, który jest energooszczędny?

Zmieniające się ceny za zużycie prądu elektrycznego powodują, że wiele zakładów produkcyjnych i usługowych musi dostosować swój park maszynowy do tych niekorzystnych zmian. Wyższe opłaty za energię elektryczną wiążą się ze zmianą cennika usług czy kosztów związanych z wytwarzaniem danych towarów lub artykułów. Modyfikacja cen w zakładach przemysłowych i usługowych nie zawsze jest rozwiązaniem pozytywnym i adekwatnym do danej sytuacji.

Rozwiązaniem problemu w zakresie rosnących cen prądu jest zastosowanie dwustopniowych sprężarek śrubowych o zmiennej wydajności z wtryskiem oleju, napędem bezpośrednim i silnikami z magnesami trwałymi. Kompresory przemysłowe Strong 2S stanowią kombinację dwustopniowego bloku sprężania i silnika z magnesami trwałymi. To gwarancja ekonomicznego i energooszczędnego urządzenia, które może posłużyć do stworzenia wydajnego i bezawaryjnego parku maszynowego, idealnie spełniającego swoje zadanie.

Sprężarki Strong 2S – urządzenia wydajne i bezawaryjne

Przedsiębiorstwa dążące do optymalizacji zużycia prądu i obniżenia wydatków bieżących funkcjonowania zakładu powinny rozważyć zakup sprężarki przemysłowej Strong 2S. Wykazuje ona znacznie wyższą wydajność, ponieważ dzięki zastosowaniu silników z magnesami trwałymi, jest ona w stanie pracować dłużej i nie wymaga poniesienia na ten cel dużych wydatków związanych z konserwacją i przeglądami okresowymi. Silniki z magnesami trwałymi, w porównaniu silnikami asynchronicznymi, są znacznie sprawniejsze i gwarantują o 10% więcej mocy. Z drugiej strony dwustopniowy blok śrubowy i integralny układ chłodzenia olejem zapewnia najwyższą sprawność całego urządzenia.

Sprężarki śrubowe Strong 2S to sprzęt, który wykazuje niskie zużycie energii elektrycznej i wysoką sprawność dzięki zastosowaniu chłodzenia międzystopniowego obniżającego temperaturę sprężonego powietrza na poszczególnych stopniach sprężania. Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności Strong 2S mają odpowiednio zaprojektowane podzespoły, których pracę można monitorować przy pomocy inteligentnego sterownika.

Wysokiej jakości kompresory przemysłowe Strong 2S

Wybierając kompresory przemysłowe Strong 2S ma się pewność, że każda osoba obsługująca to urządzenie może na bieżąco obserwować i dokonywać zmian parametrów przy pomocy intuicyjnego menu i ekranu dotykowego. Obsługa tego typu urządzeń nie wymaga specjalistycznego doświadczenia zawodowego związanego z tego typu sprzętem. Kompresory przemysłowe Strong 2S są polecane zakładom przemysłowym, którym zależy na posiadaniu bardzo wydajnego i bezawaryjnego urządzenia, wykazującego niskie zużycie energii elektrycznej. Wprowadzenie do sprężarkowni tego typu kompresorów przemysłowych z pewnością będzie rozwiązaniem pozytywnym i sprawi, że użytkownik nie będzie musiał podejmować radykalnych środków związanych z ograniczeniem zużycia energii elektrycznej.

Kompresory przemysłowe Strong 2S są urządzeniami dopasowanymi do potrzeb szczególnie dużych przedsiębiorstw. To sprzęt, który doskonale spełni swoje zadanie i posłuży przez wiele długich lat intensywnej eksploatacji. Jednocześnie gwarantują doskonałe osiągi przy niskim zużyciu energii elektrycznej.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending