Connect with us

Biznes

Na czym polega usługa „door to door”

Opublikowano

dnia

Wiele firm transportowych zajmujących się kompleksowym przewozem towarów oferuje usługę door to door. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, na które decyduje się sporo klientów. Na czym zatem polega wspomniana usługa i jakie korzyści oferuje?

Po pierwsze: oszczędność

Transport w usłudze door to door to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu, ale i kosztów związanych z samodzielnym poszukiwaniem przewoźników i negocjowaniem warunków współpracy. Usługa od drzwi do drzwi polega na odbiorze ładunku z jednego miejsca i dostarczeniu go do odbiorcy towaru również pod wskazany wcześniej adres. Skorzystanie z usług doświadczonych firm spedycyjnych sprawia, że cała odpowiedzialność związana z organizacją transportu leży po stronie przewoźnika. Kolejną zaletą jest oszczędność czasu, która umożliwia skupienie się na innych aspektach związanych z prowadzeniem swojej działalności. Transport door to door to połączenie wielozadaniowości z kompleksowością usługi.

Po drugie: brak ograniczeń

Dostarczenie i odbiór towaru ze wskazanych miejsc sprawia, że wymiar usługi świadczony jest nie tylko na płaszczyźnie krajowej, ale także międzynarodowej, a nawet międzykontynentalnej. Często zdarza się, że organizowanie przewozu ładunku wymaga użycia kilku środków transportu – w ten sposób z powodzeniem stosuje się transport multimodalny. Zaletą takiego rozwiązania jest optymalizacja kosztów usługi, co finalnie pozwala zminimalizować koszt przewozu.

Ogromnym ułatwieniem jest także fakt, że organizacja całego procesu również w tym przypadku należy do zewnętrznej firmy, dzięki czemu całość spoczywa w rękach jednego przedsiębiorcy. Korzystanie z wielu środków transportu to także oszczędności związane z usługą, bowiem w przypadku dalekich odległości korzystniejszym rozwiązaniem jest użycie do transportu szlaków kolejowych, które w porównaniu do transportu ciężarowego są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Door to door to również odbiór towaru spod adresu firmy, u której znajduje się ładunek – jest to szczególne ułatwienia, zwłaszcza, gdy istnieje konieczność sporządzenia dokumentacji przewozowej.

Oczywiście kompleksowy transport to także elastyczność, bowiem rolą spedytora jest stworzenie takiej oferty, która spełni oczekiwania klienta zarówno pod względem organizacyjnym i czasowym, jak i cenowym. Nie bez znaczenia pozostają kwestie związane z bezpieczeństwem ładunku – klient oczekujący swojego towaru jest informowany o lokalizacji ładunku wraz z podaniem szacunkowego terminu dostawy.

Door to door – bez jakichkolwiek ograniczeń

Stosowane w dzisiejszych czasach środki transportu pozwalają na przewóz dowolnego rodzaju ładunku – zarówno towarów drobnicowych, ponadgabarytowych, a także całych kontenerów. Każdy towar wymaga specjalnych warunków, które musi zapewnić przewoźnik, aby dotarł on nienaruszony do klienta. W ten sposób kompleksowy transport pozwala na przewóz żywności, odzieży, narzędzi, samochodów oraz innych maszyn i konstrukcji. Kierowanie się doświadczeniem i opinią firmy organizującej transport ma bardzo ważne znaczenie, ponieważ konieczność ewentualnego przeładunku wymaga specjalnego doświadczenia i umiejętności obchodzenia się z danym ładunkiem tak, by nie wyrządzić żadnych szkód materialnych.

Podsumowując, usługa door to door to przede wszystkim kompleksowy transport bez większych ograniczeń. Elastyczność towarzysząca organizacji transportu spotkała się z uznaniem wśród wielu klientów, którzy pozyskują swoje towary z najodleglejszych zakątków świata. Jest to korzystne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić przede wszystkim czas i pieniądze. Wszelkie czynności związane z planowaniem całej operacji, kontakt ze służbami celnymi innych państw pozostaje po stronie zewnętrznej firmy, która czuwa nad poprawnym przebiegiem dostawy ładunku. Złożoność usługi wymaga wyboru odpowiedniej firmy spedycyjnej, której wieloletnia działalność pozwoli cieszyć się jakością transportu.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending