Connect with us

Biznes

Sprężarki tłokowe bezolejowe – dla małych i dużych zakładów przemysłowych

Opublikowano

dnia

Nowoczesne, wydajne w działaniu i bezawaryjne sprężarki tłokowe bezolejowe są rozwiązaniem, które sprawdza się, zarówno w małych, średnich, jak i dużych zakładach przemysłowych. Dzięki zaawansowanej budowie i odpowiednim podzespołom urządzenia te są w stanie pokryć dzienne zapotrzebowanie na sprężone powietrze, bez względu na to, czy użytkownik zmuszony jest posiadać niskie, średnie czy wysokie ciśnienie.

Zalety sprężarek tłokowych bezolejowych

Sprężarki tłokowe bezolejowe zrewolucjonizowały rynek kompresorów przemysłowych. Od czasu ich pojawienia się coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w tego typu park maszynowy, ponieważ są to sprzęty dostosowane do wymogów prawie każdego przedsiębiorstwa i każdej branży przemysłowej. Co więcej, dobrze dobrany do potrzeb przedsiębiorstwa sprzęt w pełni pokrywa zapotrzebowanie na sprężone powietrze, które wykorzystywane jest zarówno w zakładach przemysłowych działających na wielką skalę, jak i tych lokalnych, obsługujących wyselekcjonowaną liczbę dostawców i odbiorców. Sprężarki tłokowe bezolejowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebne są bezawaryjne i trwałe urządzenia. To sprzęty dedykowane również małym i średnim zakładom przemysłowym, które nierzadko wykorzystują sprężone powietrze wyłącznie do świadczenia usług czy produkcji pojedynczych towarów i artykułów.

Dlaczego warto zdecydować się na inwestycję w kompresory tłokowe bezolejowe?

Inwestycja w dobrej jakości sprężarki tłokowe bezolejowe jest opłacalna dla każdej firmy, która decyduje się na tego typu rozwiązanie. To urządzenia, które doskonale sprawdzają się w systemie modułowym. Zakup sprężarki tłokowej bezolejowej działającej modułowo nie wymaga budowania nowej sprężarkowni. To kompresory przemysłowe, które są stworzone do montowania ich w istniejących już instalacjach. Dzięki temu można zaoszczędzić powierzchnię i wykorzystywać nowo zakupiony sprzęt, bez potrzeby tworzenia dodatkowej przestrzeni, niezbędnej do użytkowania tego rodzaju urządzeń. Sprężarki tłokowe bezolejowe, sprawdzające się w modułowym systemie, mogą być wykorzystane do samodzielnej zabudowy. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne i sprawdzone.

Sprężarki tłokowe bezolejowe w systemie modułowym

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na zakup sprężarki tłokowej bezolejowej, szczególnie, że w systemie modułowym umożliwia ona wykonanie samodzielnej zabudowy wybranego kompresora przemysłowego, w taki sposób, aby był on ściśle dopasowany do metrażu i specyfiki działania konkretnego zakładu. Sprężarki tłokowe bezolejowe działające w modułowym systemie mogą występować z pionowymi lub poziomymi zbiornikami ciśnieniowymi, a także w wersjach z obudową dźwiękochłonną. Dodatkowo można zdecydować się także na dodatkowy osprzęt w postaci osuszaczy chłodniczych.

Krystaliczna czystość powietrza a kompresor tłokowy bezolejowy

Posiadanie sprężarki tłokowej bezolejowej jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród wielu polskich przedsiębiorców. To sprzęt przeznaczony do produkcji sprężonego powietrza, który wyróżnia się mobilnością, prostą budową oraz łatwością instalacji i obsługi. Tłokowy kompresor bezolejowy jest dedykowany tym zakładom produkcyjnym, w których czystość sprężonego powietrza jest priorytetem. Dzięki niewykorzystywaniu oleju w trakcie wytwarzania sprężonego powietrza, kompresor tłokowy zabezpiecza przed pojawieniem się niespodziewanych i poważnych zanieczyszczeń w instalacji. Dodatkowo, brak ryzyka przedostania się cząsteczek oleju do wytwarzanych towarów i artykułów gwarantuje, że każda partia produktów końcowych spełni rygorystyczne normy Unii Europejskiej dotyczące wytwarzania najlepszych jakościowo artykułów zaliczanych do branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, medycznej, wojskowej, petrochemicznej, optycznej czy innych specjalistycznych dziedzin przemysłowych.

Podjęcie decyzji o zakupie sprężarki tłokowej bezolejowej jest bardzo opłacalną inwestycją dla zakładu przemysłowego. To urządzenia, które doskonale sprawdzają się w każdym typie przedsiębiorstwa ponieważ kompresory te gwarantują perfekcyjną czystość sprężonego powietrza oraz  bezawaryjne i wydajne działanie. Mogą one pracować przez wiele lat i dostarczać krystalicznie czyste sprężone powietrze w pożądanej ilości i o odpowiednim ciśnieniu.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending