Connect with us

Dom i ogród

Funkcje powierzchni szklanych w łazience

Opublikowano

dnia

Powierzchnie szklane w łazience – oprócz funkcji dekoracyjnej – pełnią także rolę użytkową. Szkło może być stosowane jako fronty szafek, półki czy ścianki działowe, parawany, a także kabiny prysznicowe. Elementy te mogą posiadać dowolnie wybrany nadruk i być wykonane w kolorystyce spójnej z aranżacją całego wnętrza.

Szkło – doskonała alternatywa dla płytek ściennych w łazience

Szkło na ścianie w łazience jest alternatywą dla tradycyjnych płytek. Rozwiązanie to prezentuje się niezwykle elegancko, a błyszcząca powierzchnia optycznie powiększa pomieszczenie.

Fragmentami szkła można pokryć zarówno małe powierzchnie – w postaci wnęk, jak i pokaźne fragmenty ścian pokoju kąpielowego. Stworzenie powierzchni szklanych w łazience można osiągnąć przy pomocy jednolitych paneli szklanych z nadrukiem, bądź też zaprojektowanych układów graficznych z użyciem mniejszych rozmiarowo płytek szklanych. Doskonałym rozwiązaniem jest także wkomponowanie paneli szklanych w płytki ceramiczne. Szło na ścianie w łazience może być udekorowane dowolnym nadrukiem w wybranym przez klienta kształcie i kolorze – istnieje możliwość wykorzystania autorskich zdjęć, a także obszernej bazy, w której znajduje się modna i efektowna grafika, podkreślająca dekoracyjny charakter szkła.

Kabiny, parawany i ścianki działowe ze szkła w pokoju kąpielowym

Wykorzystanie szkła w łazience służy także do tworzenia kabin prysznicowych w dowolnie wybranej aranżacji. Warto zdecydować się na indywidualnie zaprojektowaną kabinę prysznicową lub ściankę (parawan) wykonaną ze szkła laminowanego. Wysokiej jakości szkło laminowane może być elementem montowanym na dowolnie wybranych wannach. Rozwiązanie to można idealnie dopasować do wnętrza pokoju kąpielowego, bez względu na jego metraż czy też możliwości architektoniczne.

Użycie szkła laminowanego z grafiką w łazience daje niesamowity efekt dekoracyjny w postaci połączenia barwnego, przeźroczystego lub półprzezroczystego materiału, który oprócz funkcji ozdobnej, pozwala na efektowne oddzielenie części kąpielowej od reszty łazienki. Stworzenie kabiny prysznicowej lub ścianki ozdobionej szkłem laminowanym z dowolnie wybraną grafiką, doskonale komponuje się z armaturą łazienkową i innymi elementami wystroju, jakie znajdują się w tym pomieszczeniu. Szkło, jako materiał uniwersalny i ponadczasowy, pasuje do każdej stylistyki, a także doskonale łączy się z naturalnym drewnem, tworzywem sztucznym, marmurem i innymi surowcami użytymi do produkcji armatury i mebli łazienkowych.

Szklane fronty szafek i półki w łazience – modne i sprawdzone rozwiązanie

Matowe szkło może posłużyć także do wykonania frontów mebli łazienkowych. Rozwiązanie to jest niezwykle efektowne, ponieważ użycie bezpiecznego oraz wytrzymałego materiału jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych frontów wykonanych z drewna lub płyty laminowanej. Szklane fronty mebli łazienkowych prezentują się zjawiskowo, a jednocześnie są bardzo łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają zastosowania żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwujących.

Polecanym przez wiodących designerów i architektów wnętrz, sprawdzonym sposobem na wykorzystanie szkła w łazience, jest także zaprojektowanie w niej półek szklanych. Można zdecydować się na podświetlane półki szklane w diodami LED oraz drzwiczkami półprzezroczystymi. Świetnym pomysłem jest także wykorzystanie dostępnej przestrzeni w kabinie prysznicowej i zamontowanie tam trapezowych lub trójkątnych półek szklanych w wersji narożnej.

Szkło w łazience może być także użyte do stworzenia półek na wymiar, służących do przechowywania dowolnie wybranych akcesoriów do kąpieli, kosmetyków czy innych przyborów toaletowych. Dodatkowo, coraz więcej klientów, wybiera półki szklane w kształcie półksiężyca oraz nieregularne, które tworzą mini blaty służące do przechowywania pojemników na mydło w płynie, papieru toaletowego czy ręczników. Półki szklane w łazience mogą znajdować się nieopodal strefy umywalkowej, a także obok ubikacji.

Szkło w łazience daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. To doskonały materiał, który wspaniale posłuży do jej zagospodarowania i podkreśli nowoczesny design pomieszczenia.

Źródło: Szklarz Okuniew – obróbka szkła

Continue Reading

Ostatnie wpisy

Ostatnio

Trending